MATURA - PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA

19 kwiecień 2021

EGZAMIN MATURALNY 2021r.

1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba bez objawów chorobowych zbieżnych z objawami COVID-19.

2. Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą w izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych- wyjątkiem są tzw. „ozdrowieńcy” bądź osoby zaszczepione.

3. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy, np. w poruszaniu się.

4. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek. Kurtkę, torebkę czy inne rzeczy osobiste zdający zostawia w szatni w przeźroczystych, jednorazowych workach.

5. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmiennych, linijki, cyrkiel, kalkulator itd.

Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.

6. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin można przynieść własną butelkę z wodą.

7. Na terenie szkoły nie ma możliwości zapewnienia posiłków.

Osoby przystępujące do więcej niż jednego egzaminu w ciągu dnia będą mogły zjeść przyniesione przez siebie produkty w przerwie między egzaminami.

8. Osoby, które przystępują do dwóch egzaminów jednego dnia, mogą w czasie przerwy opuścić budynek szkoły albo oczekiwać na terenie szkoły.

!!!9. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.

!!!10. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły- wyjątkiem jest zajęcie miejsca w sali egzaminacyjnej. Zdający zakrywa ponownie nos i usta kiedy:

-podchodzi do niego przewodniczący bądź członek komisji

-wychodzi do toalety (po uprzednim zgłoszeniu- podniesienie ręki)

-kończy pracę z arkuszem i wychodzi z sali (po uprzednim zgłoszeniu- podniesienie ręki)

Na egzamin weź dowód osobisty, małą butelkę wody oraz przybory dozwolone na dany egzamin.