Światowy Dzień Makaronu

26 październik 2023

Światowy Dzień Makaronu był okazją do zajęć i poczęstunku w szkolnym barze.

Makaron można jeść na okrągło, co udowadniają mieszkańcy słonecznej Italii, spożywając makarony-pasty- często, ochoczo i na różne sposoby jako primo piatti, czyli pierwsze danie. We Włoszech produkuje się ponad 300 rodzajów makaronu, np. spaghetti, tagliatelle, penne, pappardelle, tagliatelle, tettuccine, conchiglie, farfalle, które cieszą się renomą na całym świecie. Najważniejsza zasada: AL DENTE i prosto z garnka, co udało się uczennicom z Samorządu Szkolnego. Na deser cappuccino i chrupiące ciasteczka amaretti. Włoska kuchnia obfituje w aromatyczne zioła i warzywa, królują pomidory. I choć właściwie pora już powiedzieć "Addio pomidory", to z bogactwa włoskiej kuchni warto czerpać przez cały rok, gdyż jest prosta, pyszna i zdrowa. Do włoskich klimatów na pewno będziemy wracać, a za dziś dziękujemy uczennicom z SU i oczywiście niezastąpionej p. Paulinie. BUON APPETITO!